1 вересня 1979 року 

1вересня 1979

Рідна школа моя!
Збережем, як зіницю,
І примножимо все.
Хай подільська криниця
Щастя всім принесе.

В. О. Бондаренко


 


       У кожної людини в закутках пам'яті найчастіше зберігаються спогади про щось визначне, важливе і значуще для життя. Це своєрідна скарбничка, до якої час від часу людина зазирає, ніби хоче доторкнутися до коштовностей, від яких стає тепліше, затишніше. Такі скарби людина збиратиме все життя. І найпершу перлину вона покладе туди ще малюком - спогади про чарівний світ дитинства. Для когось дитинство це село, батьківська хата, садок, звідки вилетіли соколята, розправили крила. А для вчителів та учнів школи № 10 м. Вінниці однією з перлинок до скарбниці пам'яті є бурхливе життя у рідному закладі.
У 1979 році на околиці обласного центру, у мальовничому куточку по вулиці Стахурського виросла прекрасна новобудова -загальноосвітня школа. На святі Першого дзвоника будівельники урочисто вручили символічний "золотий ключик" учням і учителям.

 

5_1 

                                                               7_1

4_1 

                                                                                                                                                                                                            

 

 


І гостинно відкрили їм двері «храму знань». На святі також була присутня донька Стахурського.

 

                                                                           іст 11        

         З того часу заклад став домівкою для дітей та вчителів.

                                                             3_1                                                                                                                                іст3

                                                            іст4

 Це не лише загальноосвітній заклад, а великий навчально-виховний комплекс, який протягом тридцяти восьми років має високий рейтинг в організації навчально-виховного процесу, в якому працюють 36 вчителів вищої кваліфікаційної категорії.

     Школа має свої традиції, постійно радує учнів, їх батьків чудовими святами, пізнавально-розважальними заходами. Й двері завжди відкриті для тисяч випускників, які тут отримали атестати та путівки в самостійне життя. Чимало колишніх учнів стали відомими людьми. Це і доктор філософських наук Дасбурзького університету (Німеччина) Ірина Гуревич, викладачі Вінницького політехнічного університету Войцехівські Олена та Ольга, Вінницького педагогічного університету Манжос Ельвіра, Вінницького будівельного технікуму, Горшков Максим; лікарі Вінницької обласної лікарні імені Пирогова Юхимчук Сергій, Рильський Юрій, Стаднік Ігор, Катюха Віталій; Мельничук Олександр виборов звання «Лікар року» у Всеукраїнському конкурсі. 


Гуревич Ірина

 

      Пишається школа своїми випускниками, які стали водіями; інженерами; агрономами; бухгалтерами; економістами; юристами; програмістами; бізнесменами; депутатами різних рівнів (Ткачук Геннадій -- депутат міської Ради); спортсменами.
     Які завойовують золоті медалі на змаганнях світового рівня:

 

Постемський Сергій майстер спорту міжнародного класу з акробатики;

Москвіна Анастасія - чемпіон
області з легкої атлетики та плавання, бронзова призерка з легкої атлетики;


Олійник Сергій - майстер спорту міжнародного класу, абсолютний чемпіон світу з гімнастики;


Бабіна Катерина - срібна та бронзова призерка Європи з гімнастики, майстер спорту міжнародного класу з гімнастики;


Сускова Катерина - золота призерка України з легкої атлетики;


Міхайліченко Ельвіра - майстер спорту міжнародного класу з акробатики

Буряк Юрій майстер спорту з боксу;

Феофанова Олена - майстер спорту міжнародного класу з акробатики;

Красовський Олександр - майстер спорту міжнародного класу з акробатики;

Забіяка Сергій - майстер спорту міжнародного класу з акробатики;

Трегубов Вадим кандидат в майстри спорту з шахів.

 


      Окремо хочеться пригадати і тих людей, які долучилися до становлення відомих спортсменів. За часів плідної праці Почесного майстра спорту СРСР Чужика Олександра Юхимовича учні школи протягом 16 років займали перше місце у міській спартакіаді школярів.

 

 

    У 1982 році вчителями фізично культури Прокопчуком Б.Д., Чужиком О.Ю., Амбросьєвою Т.В., Іващуком А.О., Олійником О.М. було створено найкращий методичний кабінет міста з фізичної культури. З не меншою енергією працювали і вчителі інших предметів: української мови та літератури - Носулич З.Г., Гордієнко Л.Г., Мандибура Г.Й., Лисенко 1.М.; російської мови та літератури Решевська Е.Д., Полушкіна О.М., Костюк Е.П.; англійської мови Горшкова Л.В., Механіч Г.А.; початкової школи Павлишина А.З., Скомаровська Г.А., Кушнір Т.П.; математики Грицай Г.Д., Борисова Н.О.; хімії - Соврань 3Л.; обслуговуючої праці Воєводіна К.І., Гурський М.К. та інші вчителі.
     Наші педагоги вчать любити Батьківщину, поважати людей, бути мужніми, не лякатись труднощів, мати почуття власної гідності, жити за законами добра і краси.

 

На базі закладу неодноразово проводилися олімпіади з трудового навчання усіх рангів: міських - 13; обласних -14. а в 1995 році була організована і проведена Всеукраїнська олімпіада з трудового навчання, в якій учень нашої школи Чернишук Максим посів перше місце.

 

      Учні школи брали і беруть активну участь в різноманітних конкурсах, олімпіадах, вікторинах, науково-пошуковій роботі, де виборюють чимало призових місць. Підсумовується проведена робота на святі «Таланти твої, школо!», яке традиційно проводиться в травні кожного року.
    На цьому святі нагороджують грамотами, подарунками переможців олімпіад, призерів спортивних змагань, найкращих учасників художньої самодіяльності, кращі учнівські колективи. Також відзначають кращих вчителів школи.

 

 

        Такі досягнення - результат систематизованої роботи з нормативно-правового забезпечення навчального та виховного пронесу з метою створення своєї схеми управління школою як соціальною системою, створення її іміджу та авторитет), якому сприяли директори навчального закладу № 10 : 
Костюк Павло Олексійович (1979-1987);
Рудометов Олександр Сергійович (1987-1988);
Трофімов Михайло Степанович (1988-1993);
Бачинський Валерій Григорович (1993-1996)(2001-2005);
Бондаренко Віктор Олексійович (1996-2001).

 

 

     З 2005 року школу очолює талановита, молода, енергійна людина Куца Світлана Валентинівна.
У школи славне минуле, прекрасне сьогодення і. безумовно, світле й дивовижне майбутнє. Такий успіх , всім відомо, не приходить сам. За ним стоїть наполеглива праця всього учительського, учнівського, обов'язково і батьківського колективів.

 

       У школі створена така атмосфера, в якій любов до Батьківщини, обізнаність з її історією, звичаями, культурою, мистецтвом с органічною, природною. Вчителі навчального закладу виховують в учнів не лише найкращі людські якості, а й найкращі риси громадянина, патріота, людини, не байдужої до долі своєї країни та її громадян.


НОВИНИ ШКОЛИ